نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
معرفي هتل ها و مراكز اقامتي ايران
درباره من
معرفي هتل هاي آذربايجان شرقي، هتل هاي آذربايجان غربي، هتل هاي اردبيل، هتل هاي اصفهان، هتل هاي مازندران، هتل هاي همدان
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۳:۲۸

درياچه ولشت در يك منطقه كوهستاني در جنوب غربي شهر چالوس و 7 كيلومتري شمال شرقي شهر كلاردشت قرار دارد, مسير دسترسي به درياچه ولشت چالوس از طريق جاده كندوان و محور ارتباطي چالوس به تهران آغاز گرديده و در كيلومتر 23 به بعد از پل كجور به سمت غرب منشعب و در مسيري پرپيچ و خم با جنگل‌هاي زيباي كاج به روستاي كردي چال و جاده‌اي خاكي تا كنار درياچه منتهي مي‌شود, درياچه ولشت چالوس با مساحت حدود 150 هزار مترمربع و متوسط عمق درياچه ولشت 20 متر، زيستگاه پرندگان مهاجر است, در درياچه ولشت امكان ماهيگيري، شنا و قايقراني وجود دارد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل آپارتمان كاسنيك ولشت چالوس ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هايت خزر هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر چالوس به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۳:۱۰

مرداب كندوچال در ميان جنگل انبوه ’’في ين‘‘ چالوس قرار گرفته است. مرداب كندوچال يك هكتار وسعت و حدود 4 تا 5 متر عمق دارد. آب مرداب كندوچال از چشمه هاي اطراف تأمين مي شود و شيرين است. غير از درختان جنگلي كه دورتادور مرداب كندوچال رافرا گرفته اند، پيرامون و سطح مرداب نيز پر از ني و گياهان مردابي است. مرداب كندوچال در ارتفاع 730 متري دريا قرار گرفته است و مأمن پرندگان و آبشخور وحوش است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل جهانگردي چالوس ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل نارين چالوس هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر چالوس به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۲:۵۳

پارك جنگلي چالوس (في ين) در هفت كيلومتري جاده چالوس ـ تهران واقع شده است. رودخانه چالوس كه از كنار پارك جنگلي في ينمي گذرد ويژگي خاص و جالبي به آن مي بخشد. در پارك جنگلي چالوس ، اردوگاهي احداث شده است كه كلبه و كومه هايي براي اقامت مسافران دارد. پارك جنگلي چالوس امكانات خاص تفرجگاهي نظير ميز، نيمكت وجايگاه بازي بچه ها نيز دارد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل ملك چالوس ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل كوشال چالوس هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر چالوس به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۲:۳۴

مجموعه‌اي شامل پنج ويلا در ضلع شمالي ميدان معلم شهر چالوس در سازمان جنگل‌ها و در فاصله اندكي از جانب شرقي رودخانه چالوس واقع شده‌است, در گذشته (قبل از انقلاب) محوطه ويلاهاي جنگلباني چالوس شامل چندين هكتار بوده كه پوشيده از درختان مركبات وبخشي نيز داراي پوشش درختچه ها و گلهاي تزئيني زيبا بوده كه به تدريج از وسعتويلاهاي جنگلباني كاسته شده و به بخشهاي دولتي بمنظور كاربري ديگر صورت گرفته شد, ويلاهاي جنگلباني چالوس به سبك ويلاهاي هلندي و بمنظور پذيرايي از كارمندان رده بالاي دولتي وميهمانان خارجي تعبيه شده بود,طراحي اتاقها و همينطور نماي خارجي ويلاهاي جنگلباني چالوس زيبا و فضاهاي خصوصي به خوبي رعايت شده كه خود موجب آرامش بخشي خاص به ساكنينويلاهاي جنگلباني ميدهد, علاوه بر سنگ مصالح متداول روز از جمله آجر و چوب و … در ساخت ويلاهاي جنگلباني بكار رفته‌است. امكانات رفاهي، نزديكي هتل ونوس پلاس چالوس ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل كوروش چالوس هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر چالوس به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۲:۱۵

كاخ چاي خوران چالوس اوايل سلطنت سلسله پهلوي ساخته شد و نماي داخلي و خارجي كاخ چاي خوران تزئينات گچبري و كاشي كاري بسيار زيبا دارد. كاخ چاي خوران بر خلاف ساير كاخهاي اين دوره‌، بسيار ساده و بي پيرايه است. مصالح عمده كاخ چاي خوران را سنگ و آجر تشكيل مي دهد و پوشش بام كاخ چاي خوران به صورت شيرواني است. ساختمان كاخ چاي خوران بامي دارد كه به شيوه خاصي نرده چيني شده است. نفوذ معماري اروپايي در ساختمان كاخ چاي خوران نيز به وضوح مشهود است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل هايت چالوس، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پارسيان خزر هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر چالوس به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۱:۵۹

كاخ اجابت در دوره سلطنت پهلوي، در روستاي اجابت از بخش كلاردشت ساخته شده است. كاخ اجابت در محلي مشرف به منطقه كلاردشت بنا شده، تزئينات و گچبري هايي زيبا به شيوه معماري اروپا دارد. محوطه كاخ اجابت بسيار زيباست و در داخلكاخ اجابت لوسترهايي نفيس و گران قيمت قرار دارد. حياط كاخ اجابت پوشيده از درختان سرو سرسبز است كه در حال حاضر به عنوان استراحتگاه مورد استفاده قرار مي گيرد. امكانات رفاهي، نزديكي هتل چالوس ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هاي چالوس هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر چالوس به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۱:۴۴

دهكده مازيچال يكي از مناطق بكر و ييلاقي كلاردشت است. زيبايي دهكده مازيچال ناشي از  قرار گرفتن دهكده در ارتفاع ۲۶۰۰ متري و وجود ابر‌هاي موجود بر فراز دهكده است. در پشت دهكده مازيچال مي‌توان، درياي مازندران را مشاهده نمود، تركيب ابر‌هاي موجود در آسمان و ختم شدن آن‌ها به درياي خزر چشم اندازه خيره كننده‌اي ايجاد مي‌كند. تمام اين زيبايي‌ها در كنار زندگي ساده مردم روستا، بوي نان داغ و طعم چاي زغالي تجربه فراموش نشدني را براي شما به همراه خواهد داشت. دهكده مازيچال در فاصله ۲۰ كيلومتري كلاردشت قرارگرفته و بهترين زمان براي رفتن به اين منطقه اواخر خرداد تا اوايل پاييز است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل باران سبز كلاردشت، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل مارال كلاردشت هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كلاردشت به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۱:۲۹

كلار نام شهر و تپه باستاني در محدوده كلاردشت امروزي است. تپه كلار يكي از ديدني ها و آثار تاريخي بخش كلاردشت است كه نقش مهمي در روشن شدن ابهامات باستان شناسي حاشيه جنوبي درياي خزر دارد، از اين رو تپه كلار را بهشت كاوشگران ناميده اند. جام طلايي دو شير يا جام كلاردشت يكي از آثار باستاني است كه در تپه كلار كشف شده است. قدمت اين جام حدود ۸۰۰ سال پيش از ميلاد است. جام طلايي كلاردشت در تهرانموزه ي ايران باستان نگهداري مي شود.امكانات رفاهي، نزديكي هتل كلاردشت ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هاي كلاردشت هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كلاردشت به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۱:۱۲

روستاي ابيانه در ۴۰ كيلومتري شمال غربي نطنز از استان اصفهان در دامنه كوه كركس روستايي بس كهن و ديدني واقع است به نام ابيانه. روستاي ابيانه را به اعتبار آثار و بناهاي تاريخي پرتنوعش بايد از زمره استثنايي ‏ترين روستاهاي ايران به شمار آورد. شكوه معماري بومي و سرشار از زيبايي روستاي ابيانه، آن را در شمار نمونه‏ هاي كم نظيرو از اماكن ديدني اصفهان و از ديدني‏هاي ايران درآورده است. ابيانه نقطه ‏اي خوش منظره و خوش آب و هوا و داراي موقعيت طبيعي مساعدي است. در دوره صفويه هنگامي كه شاهان صفوي براي ييلاق به نطنز مي‏رفتند بسياري از نزديكان آنها و درباريان ترجيح مي‏دادند در ابيانه اقامت كنند.شمار خانه ‏هاي روستاي ابيانه در سرشماري سال ۱۳۶۱ برابر با ۵۰۰ واحد برآورد شده. اين خانه‏ ها تماما بر روي دامنه اي در شمال رودخانه برزرود بنا شده است به صورتي كه پشت بام مسطح خانه‏ هاي پايين دست، حياط خانه‏ هاي بالادست را به وجود آورده است و هيچ ديواري هم آنها را محصور نمي‏سازد. در نتيجه، روستاي ابيانه در وهله اول روستايي چند طبقه به نظر مي‏آيد كه در بعضي موارد تا چهار طبقه روستاي ابيانه را مي‏ توان مشاهده كرد. اتاقهاي ابيانه به پنجره ‏هاي چوبي ارسي مانند مجهزند و اغلب داراي ايوانها و طارميهاي چوبي پيش آمده مشرف بر كوچه ‏هاي تنگ و تاريك‏ اند كه خود به صورت مناظر ديدني و جالبي درآمده‏ اند. نماي خارجي ديوارهاي خانه‏ هاي ابيانه با خاك سرخي كه معدن آن در مجاورت روستاست پوشيده شده است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل ابيانه، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل ويونا ابيانه هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري روستاي  ابيانه به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۰:۵۵

شهر قمصر يكي از ديدني ترين شهرهاي استان اصفهان مخصوصا در فصل بهار است. قمصر يكي از قطب هاي توليد عرقيات گياهي و گلاب در ايران است؛ كه گلاب شهر قمصر حتي در كشور هاي خارجي نيز شناخته شده بوده و داراي شهرت جهاني مي باشد. شهر قمصر همه ساله به خصوص در ايام گلابگيري كه از اواسط ارديبهشت آغاز شده و تا اواخر بهار ادامه دارد، پذيراي هزاران گردشگر است. در اين ايام تمام شهر قمصر پوشيده از درختان زيبا و رنگارنگ، همراه با بوي مطبوع و دلنشين گلاب و گل هاي محمدي است. برگزاري ساليانه جشنواره گل و گلاب در اين فصل در قمصر نيز خود باعث جلب گردشگران بسياري مي شود. شهر قمصر واقع در 25 كيلومتري جنوب شرقي كاشان و از جمله مناطق ييلاقي و خوش آب وهواي اطراف كاشان مي باشد.علاوه بر مراسم سنتي گلاب گيري كه شهرت جهاني دارد ودر ارديبهشت ماه هر سال در قمصر بر پا مي گردد ، ابنيه تاريخي همچون مسجد ميانده ،بقعه پير داوود، بقعه پير سليمان و چندين اثر و ابنيه تاريخي ديگر در اين ناحيه جلب توجه مي نمايد. امكانات رفاهي، نزديكي اقامتگاه بوم گردي كوشك آقا محمد قمصر، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ  هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر قمصر به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۰:۳۸

هنگامي كه در متين‌آباد هستيد بايد برنامه‌ريزي كنيد كه هم ديدني‌هاي كوير را از دست ندهيد و هم از موقعيت پيش آمده براي ديدار از زيبايي‌هاي شهرهاي اطراف استفاده كنيد. براي نخستين روز، روستاي ابيانه مي‌تواند يكي از خاطره انگيزترين انتخاب‌هاي شما باشد. بعد از آن مي‌توانيد به كاشان سري بزنيد؛ در كاشان خانه‌هاي تاريخي چون خانه بروجردي‌ها و طباطبايي‌ها، باغ فين و... در انتظار شماست. نطنز انتخاب بعدي شما خواهد بود؛ در نطنز بعد از گذر از روستاهاي كويري و سپس كوهپايه‌اي مي‌توانيد بازديد خود را از مسجد جامع، بازار محلي و كارگاه صنايع دستي آغاز كنيد. همچنين مي‌توانيد قلعه و گنبد سيدواقف را هم ببينيد و مسير را به سمت روستاي كوهستاني طامه كه تنها مركز توليد گلابي اصيل نطنز (تحفه نطنز) است، ادامه دهيد. از جمله نقاط طبيعي اطراف متين‌آباد مي‌توان به كوه‌هاي «يخاب» اشاره كرد. صعود به قله يخاب با ارتفاع ۱۷۰۰ متري از سطح دريا و مشاهده مناظر كوير «بند ريگ»، «دشت كرشاهي» و «درياچه نمك مسيله» بي‌شك از مهم‌ترين جاذبه‌هاي منطقه محسوب مي‌گردد. از آثار باستاني منطقهمتين آباد مي‌توان به «قلعه كرشاهي» و «قلعه سردار»  اشاره كرد كه در دامنه‌هاي كوه يخاب و در ۳۰ كيلومتري شمال محل كمپ واقع شده‌اند. همچنين مسيرهاي آفرود كرشاهي به سفيد آب در پارك ملي كوير و مسير پشت ريگ به مرنجاب مي‌توان اشاره كرد كه براي علاقه‌مندان به رانندگي آفرود و خارج از جاده از جذابيت‌هاي زيادي برخوردار است.امكانات رفاهي، نزديكي متين آباد، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو كمپ متين آباد هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر متين آباد به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۰:۲۵

خانه تاريخي عباسيان در كوي سلطان امير احمد شهر كاشان در خيابان علوي واقع شده است. خانه قديمي  عباسيان از برجسته ترين آثار معماري اسلامي ايراني بوده و توسط مرحوم سيد ابراهيم تاجر كاشاني در مجاورت خانه طباطبائي ها و بقعه سلطان امير احمد احداث گرديده است. خانه تاريخي عباسيان با وسعت 5000 مترمربع و زيربنا حدود 7000 مترمربع در 5 طبقه داراي سبك معماري گودال باغچه است به طوري كه خانه عباسيان پايين تر از سطح كوچه مي باشد. خانه عباسيان كه در سال 1374 مرمت و سال 1377 به ثبت آثار تاريخي ملي رسيده است.امكانات رفاهي، نزديكي اقامتگاه سنتي نه چم كاشان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو كمپ متين آباد كاشان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كاشان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۹:۵۰

يكي از با شكوه ترين و زيباترين بناهاي اسلامي كاشان از آثار دوره قاجاريه، مسجد و مدرسه آقا بزرگ مي باشد. مسجد تاريخي متعلق به ملا مهدي نراقي ملقب به آقا بزرگ در بافت قديمي شهر خيابان فاضل نراقي مجاور با بقعه خواجه تاج الدين واقع گرديده است. مسجد و مدرسه آقا بزرگ تاريخي عظيم با تلفيق مسجد و مدرسه داراي 2 صحن فوقاني و تحتاني، 3 شبستان، حجره هايي براي سكونت طلاب و همچنين گنبدي آجري بر روي 8 پايه عظيم با كاشي كاري و مقرنس كاري خاص كه يكي از بزرگترين گنبدهاي آجري معماري اسلامي به شمار مي آيد. مسجد آقا بزرگ در سال 1330 به ثبت آثار تاريخي ملي رسيده است.  امكانات رفاهي، نزديكي خانه نقلي كاشان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل خانه نقلي كاشان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كاشان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۹:۲۹

در ميانه بازار تاريخي كاشان در خيابان باباافضل تا دروازه دولت، يكي از جالب ترين و شاخص ترين بناهاي معماري ايران به نام تيمچه يا كاروانسرا امين الدوله قرار گرفته است. تيمچه تاريخيامين الدوله طويل و عريض در 3 طبقه، با يك فضاي مياني وسيع سرپوشيده با حجره هايي پيرامونتيمچه امين الدوله كه محل خريد و فروش اجناس گرانبها مي باشند، توسط فرخ خان غفاري ملقب به امين الدوله در دوره قاجار ساخته شده و با هنر استاد علي مريم معماري گرديده است. در سال 1353 به ثبت آثار تاريخي ملي رسيده است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل خانه رز كاشان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو اقامتگاه سنتي فانوس ويونا كاشان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كاشان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۹:۰۸

در 7 كيلومتري شمال شهر كاشان و 3 كيلومتري غرب آران و بيدگل منطقه نوش آباد قرار گرفته است. در سال 1383 شهر زيرزميني نوش آباد يا به گويش محلي اويي در عمق زمين كشف گرديده و سال 1385 به ثبت آثار تاريخي ملي رسيده است. شهر زير زميني نوش آباد دست ساخته منحصر به فرد كه بزرگترين شهرزيرزميني جهان به شمار مي آيد متعلق به دوره ساساني بوده و قدمتي 1500 ساله دارد. شهر زيرزميني نوش آباد با وسعت 2 هكتار داراي عمق 4 تا 18 متري از سطح زمين و در 3 طبقه در گذشته به عنوان پناهگاه و براي حفظ جان مورد استفاده قرار مي گرفته است. امكانات رفاهي، نزديكي هتل آپارتمان مريم كاشان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل نگارستان كاشان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كاشان به همراه دارد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]