نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
معرفي هتل ها و مراكز اقامتي ايران
درباره من
معرفي هتل هاي آذربايجان شرقي، هتل هاي آذربايجان غربي، هتل هاي اردبيل، هتل هاي اصفهان، هتل هاي مازندران، هتل هاي همدان
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۳:۱۰

باغ گل هاي اصفهان مجموعه ي بزرگ تفريحي، فرهنگي، آموزشي و تحقيقاتي است كه در حاشيه ي جنوب شرقي ميدان بزرگمهر و در نزديكي رودخانه ي زاينده رود تاسيس شده است. باغ گلهاشامل باغ صخره اي، باغ ايراني، باغ گياهان دارويي، باغ رز، چنيدن آب نما، بركه، آمفي تئاتردر فضاي باز، مجموعه ي پرچين، طرح فرشي ايراني و غيره مي شود. شما در باغ گلهامي توانيد شاهد معماري اصيل ايراني نيز باشيد، چون در ساخت باغ گلهااز سبك باغ هاي ايراني قديمي هم استفاده شده است. اگر به اصفهان رفتيد، حتما سري به باغ گلهابزنيد و از زيبايي هاي طبيعيباغ گلهالذت ببريد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل ويانا اصفهان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۲:۵۵

قلعه ي سارويه كه نام هاي ديگري مانند كهن دژ و تپه اشرف نيز دارد، در كنار پل شهرستان و ضلع شمالي زاينده رود قرار دارد. گفته مي شود در قلعه سارويهكتاب هاي زيادي نگهداري مي شد و در حمله ي اعراب به ايران ويران شدو امروزه تنها بقاياي قلعه سارويهبه صورت تپه اي باقي مانده كه مردم آن را تپه اشرف مي نامند. برخي از تاريخ شناسان قدمت قلعه سارويهرا به طهمورث ، سومين پادشاه سلسله ي پيشداديان نسبت مي دهند. اما برخي ديگر معتقدند قلعه سارويهدر دوران گشتاسب، از پادشاهان كياني ساخته شده است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل پارس اصفهان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل جام فيروزه اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۲:۳۶

محله ارمني‌هاي اصفهان كه بيش از آنكه به بافت زيبايمحله رمانتيك جلفا شهرت داشته باشد، با كافي‌شاپ‌هايش مورد توجه قرار گرفته است. جلفا پنج كوچه بزرگ دارد كه امتداد آنها از مشرق به مغرب است. بازاري خوب با چند حمام و دو كاروانسرا و يك ميدان و يازده كليسا دارد.داشتن يك شب رمانتيك و خاص براي زوج هاي مسافر و بازديد از كوچه پس كوچه هايي كه هنوز جزو انتخابهاي شهرگردي خود اصفهاني ها هم هست بي نظير خواهد بود. حالا موقع توصيه به دوست داران فست فود و كافي شاپ است. در خيابانهاي اطراف محله رمانتيك جلفا مي توانيد يك انتخاب خوب براي يك شام و شب متفاوت داشته باشيد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل كاوه اصفهان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل همام اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۲:۲۱

جنگل ناژوان از مناطق خوش آب و هواي حاشيه زايند‌ه‌رود به شمار مي‌رود كه تا پيش از بسته شدن آب زاينده‌رود، آب و هواي خوب باغ پرندگان نويد يك روز فوق‌العاده را به اصفهاني‌ها مي‌داد. هرچند كه هنوز هم از مناطق خوش آب و هواي اصفهان به شمار مي‌رود و بدون شك اگر به دنبال يك ظهر آرام همراه با جوجه كباب و غذاي كبابي در طبيعتي زيبا هستيد، سر زدن به باغ پرندگان به شما توصيه مي‌شود.امكانات رفاهي، نزديكي هتل هخامنشيان پارتاك اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل صبا اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۲:۰۰

در گذشته منارجنبان از شهر جدا و در دهكده‌اي به نام «كارلادان» قرار داشت ولي امروزه اين بنا جزو اصفهان به شمار مي‌رود و در نزديكي محلي به نام نصرآباد قرار گرفته است.اين ساختمان با كاشي‌هاي لاجوردي رنگ به شكل ستاره چهارپر و اشكال ديگري به شكل كثيرالاضلاع فيروزه‌اي رنگ زينت يافته و نكته جالب در اين بناي تاريخي آن است كه با حركت دادن يك مناره، نه تنها مناره ديگر به حركت در مي‌آيد، بلكه تمامي اين ساختمان به لرزه درمي‌آيد.  امكانات رفاهي، نزديكي هتل زهره اصفهان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل زنده رود اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۱:۴۶

هر مسافري كه از جنوب اصفهان وارد شهر مي‌شود ابتدا چشمش به كوه صفه مي افتد. كوهي كه براي خود ما اصفهاني‌ها هم از جذابيت ويژه‌اي برخوردار است و توصيه مي‌كنيم اگر مي‌خواهيد يك روز فوق‌العاده را در فضاي بكر اصفهان داشته باشيد، ديدنكوه صفه را از دست ندهيد. صعود به قله و يك صبحانه دبش در حاشيه كوه مي تواند روزي متفاوت و خاطره انگيز را براي شما رقم بزند. ضمناً فراموش نكنيد كه تله‌كابين، بولينگ و بيليارد و رستوران‌هاي دامنه كوه صفه هم، وسوسه انگيز است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل ونوس اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل آزادي اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۱:۳۳

بابا قاسم اصفهاني، يكي از عرفاي مشهور اصفهان بود كه در سالهاي آغازين قرن هشتم هجري در اصفهان زندگي مي كرد. وي كه از عزت و احترام زيادي بر خوردار بود، در مدرسه ي محله ي طوقچي به امر تدريس مي پرداخت. پس از درگذشت او، مريدان و شاگردانش،بابا قاسم را در نزديكي مدرسه به خاك سپردند و سليمان ابي الحسن طالوت دامغاني كه يكي از شاگردان بابا قاسم بود، بر مزار بابا قاسم آرامگاهي بنا كرد. آرامگاه بابا قاسم پس از گذشت چندين قرن همچنان مورد احترام مي باشد و به زيارتگاهي براي مردم تبديل شده است. گنبد آرامگاه بابا قاسم به صورت هرمي شكل ۸ تَرك ( ضلع ) است كه هر دو ترك آن منقوش به اسماء الهي با خط بنايي و كاشي معرق لاجوردي بر زمينه آجري مي باشد و تكرار عبارات مذهبي بر گردنه گنبد زيبايي خاصي به آرامگاه بابا قاسم بخشيده است. با ورود بهآرامگاه بابا قاسم ، شبستاني نفيس را مي بينيد كه طاق آرامگاه بابا قاسم مزين به مقرنس كاري با آجر چيني مي باشد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل سنتي عتيق اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل عتيق اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۱:۱۱

زماني كه اصفهان به عنوان مركز حكومت دولت صفويه انتخاب مي گردد، جهت گسترش شهر به طرف جنوب متمايل مي شود. و عنصر مهم شهرسازي در اصفهان طرح، محور چهار باغ بوده كه از دروازه دولت به سوي جنوب احداث مي گردد و حدود شش كيلومتر طول آن بوده است. اين خيابان الزاماً از رودخانه عبور مي نمايد و بدين جهت معماران آن زمان، پل الله ورديخان را كه به سي و سه پل معروف مي باشد بر روي زاينده رود و منطبق بر محور چهارباغ ايجاد مي نمايند. زمان احداث سي وسه پل درحد فاصل سالهاي 1008 تا1011 هجري قمري بوده و طول آن سيصد متر و عرض آن 14 متر مي باشد. سي وسه پل از معماري بسيار زيبا و متناسب برخوردار است، نظم طولاني دهانه هاي سي وسه پل ، ابهت و وقار خاصي در سي وسه پل به وجود آورده است. در طرفين سطح فوقاني، دو راهروي سرپوشيده ساخته شده كه هم در زمستان و هم در تابستان سرپناه مطمئني براي عابرين مي باشد. سي وسه پل را مي توان نتيجه مطلوب تركيب فنون در مهندسي با هنر معماري محسوب كرد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل شيخ بهايي اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل جهانگردي اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۰:۵۶

يكي از بهترين مكان هاي تفريحي اصفهان شهر روياها است كه بزرگترين شهر بازي خاورميانه است. كه مساحتي در حدود 17 هزار هكتار دارد و به صورت مشاركتي و با سرمايه‌گذاري شهرداري اصفهان و شركت‌هاي تكنولوژي چين ساخته شده است . شهر روياها بزرگ‌ترين مجموعه تفريحي، اقامتي كشور بوده و در ابتداي بزرگراه شرق اصفهان قرار دارد و فضايي شاد و مهيج را براي گردشگران تور اصفهان ايجاد مي‌كند. شهر روياهاي اصفهان علاوه بر اينكه تفريحي است ، اقامتي و تجاري نيز مي باشد . ساعت ها در شهر روياها مي توانيد تفريح و خريد كنيد.امكانات رفاهي، نزديكي  هتل اصفهان در اصفهان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل اصفهان اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر  تاريخي اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۰:۴۲

 ازجاذبه هاي گردشگري اصفهان بازار بزرگ اين شهر نيز است كه هميشه شلوغ و پر گردشگر است. همانند ديگر شهرهاي ايران اصفهان نيز بازار بزرگ سنتي دارد كه گفته مي شود در بين بازارهاي جهان اسلام كمتر بازاري است كه بتواند با او مقابله نمايد.در بازار بزرگ دكان هايي وجود دارد كه از 400 سال قبل تا امروز به عرضه تنها يك نوع كالا مبادرت نموده اند. بازار بزرگ كه در گذشته ميزبان كسب و كارهاي متنوعي چون صحافي، صندوق سازي، سراجي، لبافي، آهنگري و كفاشي بوده امروزه بيشتر به فروش البسه اختصاص يافته است.امتداد بازار بزرگ به مسجد جمعه اصفهان ( مسجد جامع) و سپس به بازار عريان منتهي مي ‌شود.امكانات رفاهي، نزديكي هتل ملك اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل صفوي اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۰:۲۹

جاذبه هاي گردشگري اصفهان در قرن يازدهم هجري، تعدادي از ارامنه ساكن در ارمنستان فعلي به اصفهان منتقل گشته و در دهكده اي در جنوب غرب اصفهان سكونت داده شدند. نام آن دهكده را جلفا گذاشتند. پادشاهان صفوي براساس فراميني كه صادر كردند، آزادي هاي مذهبي براي آنها را تضمين نمودند و اين اقليت ارامنه را مورد حمايت قراردادند. در بين ساكنان جلفا، تجار و افرادي كه دانش فني آن دوران را دارا بودند، وجود داشتند. با كمك و مساعدت تجار ارمني چند كليسا از جمله كليساي وانك احداث گرديد. اكنون جلفا بخشي از شهر اصفهان محسوب مي گردد. كليساي وانك يكي از زيباترين كليساهاي ايران و از جاذبه هاي گردشگري اصفهان است كه داراي آميخته اي از معماري ايراني و اروپائي مي باشد. داخلكليسا و موزه وانك تزئينات هنري از جمله گچبري، نقاشي و طلاكاري وجود دارد. در كنار كليسا وانك ، موزه با ارزشي وجود دارد كه در آن تابلوهاي نفيس نقاشي، كتب خطي و ساير اشيا نفيس هنري ديده مي شود .امكانات رفاهي، نزديكي هتل پارت اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل طلوع خورشيد اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۰:۰۵

پل خواجو كه‌ از اواخر دوره‌ تيموري‌ شالوده‌ هايي‌ داشت‌، به‌ امر شاه‌ عباس‌ دوم‌، درسال‌ 1060 هجري‌ قمري‌ به‌ صورت‌ امروزي‌ ساخته‌ شد. تزئينات‌ كاشي‌ كاري‌ و نقاشي‌ غرفه‌هاي‌ پل خواجو بيگلربيگي‌، بمنظور اقامت‌ موقتي‌ شاه‌ صفوي‌ و خانواده‌اش‌، بنا شده‌ است‌. نام‌ پل‌خواجو، تحريف‌ كلمه‌ «خواجه‌» است‌ كه‌ به‌ مناسبت‌ لقب‌ بزرگان‌ و خواجه‌ هاي‌ عصر صفوي‌ نام‌ گذاري‌ شده‌ است‌.امكانات رفاهي، نزديكي هتل سوئيت اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پارتيكان اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۹:۴۵

عليقلي آقا نام يكي از خواجه سرايان نيكوكار در زمان شاه سلطان حسين صفوي بود كه مجموعه اي شامل مسجد و بازار و سرا و چهار سو را در اصفهان بنا نهاد. هر يك مجموعه عليقلي آقا كاشيكاري هاي زيبايي دارند و در كنار يكديگر در اوج شكوه و زيبايي به نظر مي رسند. تكميل مجموعه عليقلي آقا تا زمان قاجار نيز ادامه داشت به طوري كه كتيبه هاي موجود اضافه شدن شبستان به مسجد مجموعه عليقلي آقا را در دوره ي قاجار تاييد مي كنند. در دوره پهلوي نيز نقاشي هايي بهمجموعه عليقلي آقا اضافه شد و پس از آن به مرور زمان قسمتهايي از مجموعه عليقلي آقا از بين رفت. بر اساس اسناد و شواهد تاريخي مجموعه عليقلي آقا حدود ۳۱۵ سال قدمت دارد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل سپاهان اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل ستاره اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۹:۲۹

آتشگاه نام تپه اي تاريخي از جنس سنگ‌هاي رسوبي است كه قدمتي تاريخي دارد و بناي آتشكده اي را از دوران ساسانيان بر فراز خود جاي داده است. نام اصيل و كهن بنا مِهربين يا دژِ مهربين يا آتشكده ي مهربين مي باشد و امروزه با نام آتشگاه يا كوهِ آتشگاه از آن ياد مي شود.بافت آتشگاه از لايه هاي خشت و ني است و در ارتفاع ۱۰۰ متري نسبت به دشت هاي اطراف قرار دارد. پايه‌هاي بزرگ و خشتي، بقايايي از راه پله‌هاي كنده شده در قلب سنگ و سازه اي گرد و يك اتاق هشت گوشه همه ي آن چيزي است كه از آتشگاه باقي مانده است. نقل است كه موبدان زرتشتي، در اين اتاقآتشگاه از آتش مقدس نگهداري مي كردند.امكانات رفاهي، نزديكي هتل آوين اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل خواجو اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۹:۰۹

ميدان امام يا نقش جهان، ميداني مستطيل شكل با ابعاد ۵۶۰ در ۱۶۰ متر مي باشد كه در مركز اصفهان قرار دارد و به عنوان يكي از مجموعه هاي تاريخي مهم شهر شناخته مي شود. ميدان نقش جهان در دوران صفويان و در محل باغي به نام نقش جهان ايجاد شد و در سراسر دوران حكومت شاهان صفوي از رونق برخوردار بود اما در دوره هاي بعد دچار ركود گرديد و آسب هايي به ميدان نقش جهان وارد شد.در چهار سوي ميدان نقش جهان بناهايي تاريخي ديده مي شوند؛ بناهايي همچون عالي‌قاپو، مسجد شاه (اصفهان)، مسجد شيخ لطف‌الله و سردر قيصريه. علاوه بر اين جلوه هاي تاريخي، دور ميدان ۲۰۰ حجره ي دو طبقه وجود دارد كه در اكثر آنها سوغات و صنايع دستي به فروش مي رسند.امكانات رفاهي، نزديكي هتل سنتي اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پيروزي اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]