نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
معرفي هتل ها و مراكز اقامتي ايران
درباره من
معرفي هتل هاي آذربايجان شرقي، هتل هاي آذربايجان غربي، هتل هاي اردبيل، هتل هاي اصفهان، هتل هاي مازندران، هتل هاي همدان
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۸:۴۹

در ورودي اصلي بازار اصفهان يكي از سازه هاي دوران صفويه قرار دارد كه با نام سردر قيصريه شناخته مي شود. در گذشته سردر قيصريه ۳ طبقه داشت كه در اثر تخريب امروزه تنها دو طبقه از سردر قيصريه باقي مانده است. در طبقه ي تخريب شده نقاره خانه قرار داشت و به وسيله ي نواختن موسيقي در آن، اوقات روز به مردم اعلام مي شد. طبقه ي دوم به  امور دفتري و بازرگاني اختصاص داشت و در پايين ترين طبقه حجره هايي براي خريد و فروش در نظر گرفته شده بود.سردر قيصريه شامل چهار درب فرعي، يك دروازه اصلي و يك حوض مي باشد و بر بالاي سردر قيصريه نقاشي‌هايي به قلم رضا عباسي، ناقوس دير هرمز و ساعت قلعه پرتغالي‌ها به چشم مي خورد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل چهل پنجره اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل سفير اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۸:۳۱

توحيدخانه نام بنايي مربوط به دوران صفويه است كه در پشت كاخ عالي قاپو مي باشد و در روزگاران قديم به عنوان مطبخ و زندان كاخ مورد استفاده قرار مي گرفته است. در منابعي آمده كه توحيد خانه در دوران شاه عباس اول به عنوان محلي براي تجمع صوفيان شناخته مي شد و محل گرد هم آمدن آنها در شب هاي جمعه بود. آنها در اين مراسم به جان شاه دعا مي كردند و خود شاه نيز گاهي در توحيد خانه حضور مي يافت. همين امر سبب شد تا توحيدخانه به عنوان يك مكان مقدس، معرفي گردد و  هيچ كس حق نداشت با سلاح به آن وارد شود.در سال‌هاي حكومت قاجار، توحيد خانه از رونق و تقدس افتاد و در دوران پهلوي نيز علاوه بر تبديل گنبد توحيد خانه به زندان، در بخشي از زمين‌ هاي توحيدخانه ساختمان‌ هايي براي شهرباني ساخته شد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل آسمان اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل كوثر اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۸:۱۸

عمارت عالي قاپو نام بنايي باشكوه است كه به عنوان يكي از مهم ترين شاهكارهاي معماري اوايل قرن يازدهم هجري شناخته مي شود. با توجه به منابع تاريخي، عمارت عالي قاپو نقش دروازه مركزي و ورودي را براي كليه ي قصرهاي دوران صفويه در محدوده ميدان امام ايفا مي كرده و اين ميدان را به دولتخانه و عماراتي مانند ركيب خانه، جبه خانه، تالار تيموري، تالار طويله، تالار سرپوشيده و كاخ چهلستون و ديگر عمارات مربوط مي ساخته است.شالوده ي عمارت عالي قاپو در دوره شاه عباس اول ايجاد شد و در دوره هاي بعد، تغييراتي در عمارت عالي قاپو صورت گرفت. با وجود آسيب هايي كه در طول تاريخ به عمارت عالي قاپو وارد شده اما هنوز هم مي توان شاهكارهايي از تزيينات و نقاشي هاي عصر صفويه و تزيينات ويژه ي هر يك از ۵ طبقه ي عمارت عالي قاپو و ايوان بزرگعمارت عالي قاپو را لمس نمود و زبان به تحسين گشود.نام عمارت عالي قاپو از دو واژه عالي و قاپو تشكيل شده است كه در كنار هم به معناي سردر بلند يا درگاه بلند به كار مي روند.امكانات رفاهي، نزديكي هتل عباسي ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل عالي قاپو اصفهان  هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۷:۵۹

كاخ هشت‌ بهشت يك كاخ تاريخي در شهر اصفهان است كه در دوران حكومت شاه سليمان صفوي و به سبك معماري اصفهاني در دو طبقه و در ميان باغي بزرگ ساخته شد. كاخ هشت بهشت روزگاري به عنوان زيباترين كاخ عالم شناخته مي شد. كاخ هشت بهشت از حيث تزيينات يكي از نمونه هاي كم نظير معماري ايراني در عصر صفويه است و به گفته برخي از كارشناسان تاريخ، كاخ هشت بهشت براي هشت سوگلي حرم پادشاه در نظر گرفته شده بود و ۴ نفر در طبقه ي همكف و ۴ نفر در طبقه ي اول زندگي مي كردند.يكي از ويژگي هاي قابل توجه كاخ هشت بهشت وجود يكپارچگي در ميان فضاهاي آن است و در عين تنوع و گوناگوني فضاها وحدت در ميان آنها به چشم مي خورد. سقف پوشيده از مقرنس هاي گچي و آينه كاري هاي بر روي ديوار از ديدني ترين قسمت هاي كاخ هشت بهشت به شمار مي روند.امكانات رفاهي، نزديكي با رزرو هتل اصفهان ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل عباسي اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۷:۱۸

يكي از تماشايي ترين بناهاي تاريخي اصفهان كاخ چهلستون مي باشد كه مساحتي بالغ بر ۶۷۰۰۰ متر مربع را به خود اختصاص داده است. كاخ چهلستون در ميان باغي چشم نواز قرار دارد و هسته ي اوليه ي كاخ چهلستون كوشكي است كه شاه عباس اول، آن را بنا نهاد و در سلطنت شاه عباس دوم، با اعمال تغييراتي كلي در كاخ چهلستون ، تالار آينه، تالار ۲۰ ستون، دو اتاق بزرگ شمالي و جنوبي تالار آينه، ايوان هاي طرفين سالن پادشاهي و حوض بزرگ مقابل تالار با تمام تزيينات نقاشي و آينه كاري و كاشي كاري ديوارها و سقف ها به كاخ چهلستون افزوده شد. امكانات رفاهي، نزديكي هتل اصفهان، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هاي اصفهان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اصفهان به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۶:۳۸

مجتمع آبدرماني سبلان،‌بزرگترين آبدرماني خاورميانه و ايران است كه در شهر زيباي سرعين قرار گرفته است.مجتمع آبدرماني سبلان با امكانات و استخرهاي متعدد سرپوشيده، حوضچه‌هاي جكوزي، سونا خشك و بخار، دوش‌ها، وان‌هاي انفرادي متعدد، خدمات پزشكي و درماني مجزا براي زنان و مردان، پاركينگ اختصاصي و امكانات بسيار ديگر، آماده پذيرايي از گردشگران شهر سرعين است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل فانوس سرعين ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل ساسان سرعين هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر سرعين به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۶:۲۱

تپه باستاني آناهيتادر قسمت غربي شهر سرعين واقع شده است و پس از كاوش‌هاي انجام شده در تپه باستاني آناهيتا ، اشياء و سفالينه‌هايي كشف شده كه قدمت آنها به اواخر هزاره اول و دوم قبل از ميلاد مسيح مي‌رسد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل كوروش سرعين ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل صحت سرعين هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر سرعين به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۶:۰۷

بخش ايردموسي در فاصله 14 كيلومتري غرب اردبيل در پهنه دشت اردبيل واقع گرديده است آب و هواي روستا ايردموسي كوهستاني و معتدل مي‌باشد . روستا ايردموسي مانند ساير مناطق اردبيل در بهار و تابستان داراي آب و هوايي معتدل و مطلوب و در زمستان نيز داراي آب و هواي خنك است.دره جنگلي زيبا و ديدني ايردموسي كه از نزديكي هاي سرعين شروع شده و  تا روستاي نوران كشيده شده  با چشم اندازي بسيار زيبا، نهرها و چشمه سارها، چمنزارهاي انبوه، باغات ميوه، قابليت ويژه اي جهت گردشگري و استراحت و تفريح دارد، دره جنگلي زيبا و ديدني ايردموسي يكي از كانونهاي مورد علاقه و استفاده سرعين و گردشگران ساير نقاط و دوستداران طبيعت مي باشد. امكانات رفاهي، نزديكي هتل كبير سرعين ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل اورانوس سرعين  هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر سرعين به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۳:۴۸

روستاي آتشگاه از توابع دهستان سبلان در 5 كيلو متري شمال سرعين در مسير روستاي ارجستان  واقع شده است. روستاي آتشگاه از باستاني ترين مكان هاي شهر سرعين و استان است و برفراز تپه باستاني  كه امروزه خرابه اي از آتشكده مذكور باقي مانده است نشان از رونق اين منطقه در دورانهاي تاريخي گذشته ايران و منقطه آذربايجان ميباشد  كه بر اساس اسناد تاريخي روستاي آتشگاه از مراكز مهم و مقدس آيين زرتشتي در دوران ساساني بوده است. در روستاي آتشگاه مقبره ي امامزاده اي بر روي تپه اي واقع است كه به علت سفيد رنگ بودن اين مقبره روستاي آتشگاه به آغ مام (امامزاده ي سفيد) نيز مشهور گشته است. آبمعدني گوزسويي:در محوطه ي مسجدي كه در پايين امامزاده عبد الله واقع گشته قرار دارد. امكانات رفاهي، نزديكي هتل ارشاد سرعين ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل قهوه سوئي سرعين هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر سرعين به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۳:۲۸

روستاي ييلاقي و باصفاي بيله درق  در فاصله 3 كيلومتري شمال سرعين قرار گرفته است ودره اي كه دهكده در آن قرار گرفته است، بيله درق ييلاقي با آب و هواي مطبوع و دلپذير از جاذبه هاي توريستي منطقه سرعين مي باشد كه به سبب برخورداري از مواهب طبيعي مانند آبهاي معدني جهت استعمال داخلي و خارجي، دره اي زيبا با درختان و چمنزارهاي پر از گل و گياه، كندوهاي عسل كه در چمنزارها گسترانيده شده است، جلوه و جذابيت خاصي به دهكده بيله درق بخشيده است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل اترك سرعين ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل سپيد سرعين هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر سرعين به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۳:۱۵

غارهاي باستاني كنزق در روستاي كنزق شهر توريستي سرعين استان اردبيل واقع شده است . غارهاي باستاني كنزق شامل قبرستان تاريخي، تپه و دخمه هاي صخره اي به هم پيوسته اي است كه شواهد سطحي الارضي محوطه نشانگر استقرار قبل از اسلام مي باشد در دوره هاي اسلامي روي محوطه قديمي خانه چينه اي و خشتي دوره متأخر ساخته و به عنوان محل زندگي استفاده مي شد. به همت اداره كل ميراث فرهنگي استان اردبيل، محوطه تاريخي و 10 غار دست‌كن كنزق به عنوان آثار ميراث فرهنگي كشور معرفي شد و با تاييد شوراي رياست‌گذاري به ثبت رسيدند. امكانات رفاهي، نزديكي هتل رضوان سرعين ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پدرام سرعين هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر سرعين به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۳:۰۲

دره گلستان يا قزل گل لر كه به دره آلوارس نيز مشهور است از دره هاي شرقي سبلان و يكي از عريض ترين و با صفاترين دره هاي آن در استان اردبيل به شمار مي رود. ارتفاعات سبلان كوچك (هرم داغ) و حاج زال (بزداغ) به ترتيب در شمال و جنوب ابتداي دره قرار دارند كه به وسيله گردنه معروف تندرلو به هم پيوند مي خورند. دره گلستان منشاء دره محسوب مي شوند اين بخش از دره گلستان به علت وجود سيرك هاي يخچالي و ارتفاعات صعب العبور همراه با سنگ آذرين چشم انداز ويژه خود را دارد. پس از اين بخش كه فاقد پوشش گياهي است به بركت آب هاي جاري از يخچال ها و برف چال هاي دائمي و چشمه هاي پرآب و گوارا چمن زارها و مراتع عالي را تشكيل داده است و به سبب اين موهبت به اين بخش از دره گلستان اتلاق مي شود. درياچه هاي يخچالي متعددي در دره گلستان وجود دارد كه حاكي از فعاليت هاي گسترده يخچالي پس از دوره يخبندان مي باشددره گلستان محل گردشگران در فصول بهار و تابستان مي باشد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل لاله سرعين ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل بوستان سرعين هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر سرعين به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۲:۴۹

دهكده صخره اي باستاني ويند كلخوران در حدود پنج كيلومتري جنوب و جنوب غربي سرعين و در نزديكي جاده اردبيل – نير قرار گرفته است خانه هاي سنگي در  قوردي قيه، تپه چله خانه، قره قيه و مسجديري  قرار گرفته اند. ويند كلخوران دهكده اي سنگي با مجموعه اي از خانه هاي سنگي منفرد كه اغلب در زير تپه اي به نام چله خانه قرار دارد، به صورت يك پديده معماري تاريخي و باستاني استثنايي و كم نظير مي باشد. تپه چله خانه كه اغلب خانه هاي سنگي در زير آن قرار دارد؛ هر چند تعدادي از آنها بر اثر عوامل مختلف سقف آنها فروريخته يا به سبب پرشدن فضاهاي داخلي آن فعلاً بازديد از فضاي داخلي آن ممكن نيست. ولي تعداد قابل توجه ديگري با ويژگي هاي منحصر به فرد  سالم باقي مانده اند. امكانات رفاهي، نزديكي هتل رويال پارك سرعين ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو رويال پارك سرعين هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كلخوران به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۲:۳۴

پيست اسكي آلوارس سبلان در 12 كيلومتري روستاي آلوارس و 24 كيلومتري سرعين قرار گرفته است . پيست اسكي آلوارس هشت ماه از سال به دليل وجود برف قابل استفاده است. پيست اسكي آلوارس سبلان براي بالارفتن اسكي‌بازها مجهز به تله‌سي‌يژ است، همچنين مجموعه داراي جاده آسفالت ، يك مسير اسكي آموزشي ، دو ايستگاه كلاس‌هاي آموزشي ، مهمانسرا و رستوران مي‌باشد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل سرعين ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هاي سرعين هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر سرعين به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۲:۱۹

در روستاي گرمخانه و حدود ۱۸ كيلومتري جنوب غرب خلخال، چندين چشمه آبگرم معدني وجود دارد كه درجه حرارت آنها از ۳۰ تا ۵۰ درجه سانتيگراد متغير است .امكانات رفاهي با رزرو هتل فلور خلخال ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پرنيان خلخال هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر خلخال به همراه دارد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]