نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
معرفي هتل ها و مراكز اقامتي ايران
درباره من
معرفي هتل هاي آذربايجان شرقي، هتل هاي آذربايجان غربي، هتل هاي اردبيل، هتل هاي اصفهان، هتل هاي مازندران، هتل هاي همدان
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۱:۵۹

تفرجگاه اندبيل كه بيشتر به چشمه ميرعديل ( ميرعديل بولاغي) معروف است. در پنج كيلومتري شرق مركز شهرستان خلخال، در محدوده روستاي اندبيل و در كوهپايه هاي تالش قرار گرفته است. تفرجگاه اندبيل هر سال در فصول مساعد سال بويژه تابستان پذيراي مسافران و گردشگران بسياري است.تفرجگاه اندبيل سرسبز و زيبا وعده گاه طبيعت گردان و علاقه منداني است كه هرسال در فصول گرم سال مسير قديمي و زيباي خلخال تا اسالم را با پاي پياده طي مي كنند و زيبايي هاي آن استفاده كرده و لذت مي برند. آب چشمه ميرعديل بسيار گوارا و مطبوع بوده و بخاطر ظرفيت بالايي كه دارد سرچشمه رودخانه اي با همين نام است كه در پايين دست چشمه با ايجاد سد هاي مختلف و همچنين استخرهايي توسط اهالي، پرورش ماهي قزل آلا در آن رونق دارد .امكانات رفاهي، نزديكي هتل جهانگردي خلخال  ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل فلور خلخال هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر خلخال به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۱:۴۴

حمام تاريخي نصر شهر خلخال كه ساخت حمام نصر به دوران قاجاريه باز مي‌گردد مانند ديگر حمام‌هاي تاريخي ايراني داراي يك محوطه خدمات، خزينه، سربينه است كه با چند در ورودي و خروجي به هم متصل مي‌شوند. امروزه از حمام قديمي نصر به عنوان موزه شهر خلخال استفاده مي‌شود و ورود به حمام نصر براي بازديد كنندگان آزاد است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل خلخال ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل هاي خلخال هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر خلخال به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۱:۲۵

قطعا «پل معلق مشكين‌شهر» را مي‌توان در شمار يكي از زيباترين و هيجان‌انگيزترين جاذبه‌هاي گردشگري در اين شهرستان قرار داد. «پل معلق مشگين‌شهر» كه در ارتفاع ۸۰ متري از «رودخانه‌ي خياو چايي» و برفراز پارك جنگلي مشكين‌شهر ساخته شده، داراي ۲ متر عرض و ۳۶۵ متر طول است و به عنوان طويل‌ترين پل معلق خاورميانه شناخته مي‌شود. جالب است بدانيد كه كارشناسان داخل كشور و مهندسان منطقه «پل معلق مشكين‌شهر» راطراحي و ساخته‌اند و تمامي دانش به كار رفته در احداث «پل معلق مشكين‌شهر» ، بومي است. درواقع پل در يكي از مناطق نمونه‌ي گردشگري مشكين‌شهر به نام «منطقه‌ي گردشگري خياو تا گيردولي» و در زميني با مساحتي بالغ بر ۱۳۰ هكتار و بودجه‌اي برابر با ۴۰ ميليارد تومان، ساخته شده است. تماشاي مناظر زيبا از پارك جنگلي و نيز نمايي چشم‌گير از قله‌ي زيباي سبلان هنگام عبور از «پل معلق مشكين‌شهر» بسيار هيجان‌انگيز است. در روزهاي تعطيل بيش از ۳هزار نفر در روز از«پل معلق مشكين‌شهر» زيبا عبور مي‌كنند.امكانات رفاهي، نزديكي هتل آران مشكين شهر ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشكين‌ شهر به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۱:۱۰

يكي از مشهورترين جاذبه‌هاي گردشگري در شهرستان مشكين‌شهر، عمارتي است تاريخي با قدمتي برابر با حكومت ساسانيان كه به نام «كهنه قلعه»، شناخته مي‌شود. كهنه قلعه در مساحت تقريبي ۱۵ هزار متر مربع و در بخش ورودي مشكين‌شهر برفراز تپه‌اي طبيعي ساخته شده است. ارتفاع تپه‌ برابر با ۵۰متر و بلنداي قلعه كهنه بيش از ۱۴۰۰ متر است و سازندگان كهنه ‌قلعه را با ۶ برج كوچك (برجك)، ديوارهاي خشتي ضخيم و حجره‌هايي كوچك، همانند آخور كه به نظر مي‌رسد براي سكونت يك سرباز و اسب همراه او بوده است، ساخته‌اند.در نزديكي «كهنه قلعه»، سنگ‌نبشته‌اي به خط ساسانيان قرار دارد كه روي آن نام سازنده‌‌اش «نرسه هرمزد»، حك شده است .از نكات جالب در مورد كهنه قلعه، حضور يك سنگ‌نبشته‌ي تاريخي است كه متعلق به پادشاهان ساساني بوده و در فاصله‌ي ۱۵۰ متري از آن قرار دارد. روي سنگ‌نبشته به خط پهلوي ساساني نام سازنده‌ي آن «نرسه هرمزد»، حك شده است. پس از كاوش‌هايي كه باستان‌شناسان در كهنه قلعه تاريخي انجام دادند، آثاري همچون سفال‌هاي دست‌ساز و چرخ‌ساز و نيز فلز مفرغ كه ايشان آن‌ها را به دوره‌ي آهن سه منتسب مي‌دانند، به دست آمده كه احتمالا متعلق به قومي به نام «اورارتو» است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل هاي مشكين شهر ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها،تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل دورنا مشكين شهر هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر مشكين‌ شهر به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۰:۵۴

درياچه شورابيل در داخل شهر اردبيل است و به خاطر اين ويژگي اش مورد توجه مردم مي باشد. درياچه شورابيل داراي امكانات تفريحي، ورزشي و فرهنگي بسياري است از جمله : اسكله قايقراني، دو ميداني، دوچرخه سواري، باغ وحش، هتل هاي مجهز و زيبا، گنجينه تاريخ طبيعي، نمايشگاه بين‌المللي و بازارچه صنايع دستي، مجموعه شهر بازي، رستوران در وسط درياچه و...كه مي تواند مورد استفاده گردشگران قرار گيرد. درياچه شورابيل ،مجتمع تفريحي كوثر ناميده شده است.سالانه صدها هزار پرنده مهاجر با اولين نشانه‌هاي پاييز از شمال سرد به سوي جنوب گرم مهاجرت كرده و در درياچه‌هاو تالاب‌هاي ايران زمستان گذراني مي‌كنند. بخش بزرگي از اين پرندگان در مسير مهاجرت خود وارد اردبيل شده و در زيستگاه‌هاي آن به‌صورت موقت مانده و يا تمام فصل سرد را سپري مي‌كنند. فرود دهها هزار پرنده مهاجر در روزهاي نيمه دوم آبان ماه هر سال، زيبايي اين تالاب طبيعي را دو چندان مي كند. پليكان‌هاي خاكستري،اردك چشم طلايي، اردك تاجدار ، غاز خاكستري ، غاز، زنگوله‌بار، عروس، باقرقره، باكلان كوچك و لك لك سياه از پرندگان مهاجر و از پرندگان بومي دراج ، قرقاول ، مرغابي ، خوتكا ، چنگر ، قو ، حواسيل ، آنقوت و كاكايي در فصول پاييز و زمستان در استان اردبيل مشاهده مي‌شوند. امكانات رفاهي، نزديكي هتل شورابيل اردبيل ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل مهدي اردبيل هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اردبيل به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۹:۱۷

يكي از مقصدهاي گردشگري معروف اردبيل را بايد بقعه شيخ صفي الدين دانست. بقعه شيخ صفي الدين در ميدان عالي قاپو اردبيل كه بهترين مكانبراي كساني است كه عاشق مكان هاي تاريخي و مذهبي هستند. تنها اثرثبت شده اردبيلي ها در ميراث جهاني يونسكو كه البته مقبره بسياري از كشتهشدگان جنگ چالدران نيز در آنجا حضور دارد.بقعه شيخ صفي الدين ، جشنوارهاي از كاشي كاري معرق و مقرنس، خط خطاطان بزرگ دوره صفوي، گچ بريكتيبه هاي زيبا، نقره كاري، منبت هاي ارزنده و تذهيب و طلا كاري است. جاييكه عاشقان هنر و معماري ايران را به راستي عاشق و شيفته اين هنر هيجان انگيز مي كند. در ديدار از بقعه شيخ صفي الدين ، از تماشاي قنديل خانه،غافل نشويد.لازم به ذكر است كه يك جفت قالي ايراني معروف در آرامگاه شيخصفي‌الدين اردبيلي يافت شده است. اين قالي از نظر طرح و بافت يكي ازنفيس‌ترين و مشهورترين قالي‌هاي جهان است كه در فهرست ۵۰ اثر شاهكارهنري برگزيده جهان قرار گرفته است. قالي اردبيل يك سند تاريخي با تاريخ وامضا است و در سال ۹۱۸خورشيدي (۹۴۶ ه.ق / ۱۵۳۹ ميلادي) در سيزدهمين سال پادشاهي شاه تهماسب بافته شده است. تار و پود آن ابريشمي است وگره‌هاي فارسي دارد و در موزه آبرت هال لندن نگهداري مي شود.امكانات رفاهي، نزديكي هتل هاي اردبيل ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل سبلان اردبيل هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اردبيل به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۹:۰۲

پارك جنگلي شيخ تپه، با وسعت ۴۴ هكتار در جنوب شرقي اروميه بر ارتفاعات مشرف به شهر و در مجاورت تپه باستاني شيخ تپه واقع شده است. شيخ تپه جزو تپه هاي باستاني متعلق به دوره مادها پيش از رواج دين زرتشت است كه امروزه به دليل ساخت و سازهاي شهري اثري از آن باقي نمانده است.امكانات رفاهي، نزديكي هتل قصر اروميه، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزروهتل كيميا اروميه هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اروميه به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۸:۴۳

كليساي مارسرگيز در دامنه كوه سير در ۱۲ كيلومتري غرب شهرستان اروميه واقع و داراي ارزش مذهبي زياد است و زيارتگاه عموم مسيحيان، اعم از آشوري و ارامنه است. كليساي مارسرگيز يكي از آثار سنگي استان بوده و تمام ديوارها و سقف كليساي مارسرگيز را با سنگهاي نامنظم بصورت بسيار ماهرانه و در نهايت استحكام ساخته اند .كليساي مارسرگيز كه زيارتگاه مسيحيان مي باشد با توجه به سبك معماري و مندرجات كتب مورخين آشوريها بنائيست مربوط به دوره قبل از اسلام كه در زمان خسروپرويز به مناسبت غلبه ايرانيان به روميان توسط زوجه اش شيرين ساخته شد و در زمان ساسانيان، به امر زنمسيحي خسرو پرويز پادشاه ساسانيان، به نام شيرين بنا شده است.امكاناترفاهي، نزديكي هتل جهانگردي اروميه، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزروهتل آريا اروميه هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اروميه به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۸:۲۹

بازار تاريخي اروميه ، بازاري  است كه سبك معماري به كار گرفته در بازار تاريخي اروميه نشانگر فرهنگ و ذوق اصلي آذري- ايراني است. وقتي وارد بازارتاريخي اروميه مي شويد انگار دريچه اي از زمان آدمي را به چند صد سال قبل برده و با فرهنگ و هنر ايران قديم آشنا مي كند. "بازار قديمي شهر اروميه" در مجموعه بافت قديمي و در گوشه جنوب شرقي شهر قرار دارد؛ قديمي ترين بخش هاي بازار تاريخي اروميه مربوط به دوره صفويه و بعد از آن است؛ در گوشه كنار بازار تاريخي اروميه حمام هايي هم وجود دارد كه تاريخ شناسان آن ها را متعلق به دوره زنديه و قاجار مي دانند.با دخل و تصرفاتي كه بر اثر انقلاب صنعتي و زندگي مدرن در كالبد شهر اروميه بوجود آمده، قسمت هاي زيادي از بافت قديمي مخصوصاً بخش تجاري شهر منهدم و يا اتصال آن ها از هم گسيخته شده، به طوري كه در حال حاضر قسمت كوچكي از بافت قديمي بازار تاريخي اروميه با حد فاصل دو خيابان و ميدان نوساز در شمال شرقي شهر قرار گرفته و يكي از حمام هاي قديمي در قسمت ديگر شهر، در حال حاضر بخش عمده و سالم بازار قديمي اروميه در بين خيابان هاي عسگرآبادي، امام، مهاباد و اقبال محصوره. مجموعه بازار قديمي اروميه در حال حاضر در مركز شهر قرار گرفته و پلان كلي بازار تاريخي اروميه به شكل مستطيل ناقص، محصور در بين خيابان هاي امام، عسگرآبادي، اقبال و مهاباد مي باشد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل آنا اروميه، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل پارك اروميه هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اروميه به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۸:۱۴

موزه اروميه از دو بخش باستان شناسي و مردم شناسي تشكيل شده كه آثاري از دوران هاي مختلف تاريخ اين سرزمين به خصوص اشياء بسيار قديمي مربوط به دوران هاي ما قبل تاريخ را در موزه اروميه نگهداري مي كنند. همچنين در موزه اروميه لباس هاي محلي زري دوزي و مخمل هاي قلاب دوزي و كتاب هاي خطي و كارهاي ظريف مينياتوري و غيره به نمايش گذاشته شده است. در سالن باستان شناسي موزه اروميه آثار بسيار نفيس مكشوفه از تپه هاي باستاني استان ، از آغاز دوره نوسنگي تا پايان دوره قاجاريه قرار دارد . در سالن مردم شناسي موزه اروميه فرهنگ بومي و سنتي منطقه از اواخر دوران صفويه تا به امروز در معرض نمايش است.امكانات رفاهي، نزديكي با رزرو هتل هاي اروميه، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل دنيز اروميه هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر اروميه به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۷:۴۷

آبشار شملكان در جوار روستاي شملكان در نزديكي اروميه واقع شده. در بسياري از كتب و نشريات نام آبشار شملكان را به اشتباه شلمكان عنوان كردند كه صحيح نيست. نحوه دسترسي به آبشار شملكان عمدتاً از طريق روستاي بند است ولي از دامنه هاي روستاي سير هم مي شود به آبشار شملكان رسيد كه البته در اين مسير مي شود از قلعه اي تخريب شده كه فقط چند ستون از آن باقيمانده را هم مشاهده كرد. دامنه هاي آبشار شملكان هم از سرسبزي خوبي برخوردار بوده و در فصل مناسب مي شود از نوعي سبز كوهي بنام شنگ (يمليه) هم بهرمند شد. امكانات رفاهي، نزديكي هتل هاي اروميه ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل اروميه هنگام بازديد ازجاذبه هاي گردشگري شهر اروميه به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۷:۳۱

در داخل حصار قلعه شهر ماكو خانه اي قديمي قرار دارد كه نگاه هر رهگذري را به خود جلب مي كند ،خانه سفر قلي خان از خشت خام ولي با قدمت حدود 160 سال كه به دوران قاجار باز مي گردد. خانه سفر قلي خان از آن علي اكبرخان نوه پسري علي خان است كه يادگاري از روزگار سپري شده قديم مي باشد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل هاي ماكو ، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل جهانگردي ماكو هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر ماكو به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۷:۱۴

دروازه سنگي خوي در جنوب بازار خوي قرار دارد و متعلق به دوران ايلخانيان است.دروازه سنگي، دروازه اي باز مانده از حصار قديمي شهرستان خوي ‌است بعضي از مورخين دروازه سنگي  را به دوره ايلخانيان نسبت مي‌دهند، ولي منابع ديگر با توجه به سبك معماري مقايسه با آثار باقي مانده قاجاريه در تبريزو خود شهر خوي دروازه سنگي را مربوط به دوره قاجار مي‌دانند.دروازه سنگياز حيث جنس ساختمان با دو نوع مصالح مقاومت ساخته شده است، ضلع شمالي دروازه سنگي با آجر ساخته شده و سمت جنوبي دروازه سنگي كه ازسنگهاي تراش خاكستري و سياه مي‌باشد با تركيبات موزون و هماهنگ نماسازي شده است. امكانات رفاهي، نزديكي هتل زمرد خوي، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر خوي به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۶:۵۹

مسجد مطلب خان خوي در مركز شهر خوي واقع شده است. مسجد مطلب خان روباز در دوره ايلخاني ساخته شده و پس از ويراني در اوايل دوره قاجار تجديد بنا شده است. مسجد مطلب خان شبستان بزرگ روباز مربع شكل دارد كه دور تا دور آنرا حجره هاي دو طبقه و شاه نشين هاي رفيع و ايواني عظيم احاطه كرده است. جبهه بيروني و دروني مسجد مطلب خان آجري فاقد هر نوع تزئينات مي باشد، فقط قسمت فوقاني شاه نشين بالاي محراب ورودي شبستان، با مقرنس هاي درشت گچي آرايش داده شده است. قسمت هاي داخلي ايوان و طرفين ورودي مسجد مطلب خان را بوسيله آجرچيني (با پس و پيش آوردن آجرها) حالت سايه روشن دلپذيري به مسجد مطلب خان داده اند.امكانات رفاهي، نزديكي هتل خوي، شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل جهانگردي خوي هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر خوي به همراه دارد.

نويسنده :گردشگري
تاريخ: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۳۶:۴۳

كندوان در استان آذربايجان شرقي و در شهر اسكو قرار گرفته است و از آن جاكه در دل صخره ها ساخته شده است، به روستاي صخره اي ايران مشهور است. معماري روستاي كندوان و جاري بودن زندگي مردم در قالب بافت قديمي يك استثنا در دنيا به حساب مي آيد.چرا كه ديگر در تركيه و آمريكا كسي در كاپادوكيه و داكوتا زندگي نمي كند. كندوان روستايي است بنا شده در صخره و تنها سازه روستاي كندوان را سنگ ها تشكيل مي دهند.خانه ها هرمي شكل هستند و براي دام ها نيز حفره هايي در سنگ ها بنا شده است.خانه هاي سنتي و باستاني كندوان از نظر نوع معماري در ايران نظيرندارندو به عقيده تعدادي از محققين احداث اين خانه ها به قرن ۷ هجري همزمان با يورش مغول ها برمي گردد.معماري روستاي كندوان و جاري بودن زندگي مردم در قالب بافت قديمي روستاي كندوان يك استثنا در دنيا به حساب مي آيد.امكانات رفاهي، نزديكي هتل لاله كندوان شرايط مطلوب، آرامش و راحتي خيال مسافران و گردشگران، لذت بردن از ديدني ها، تجربه هاي قشنگ با رزرو هتل كندوان هنگام بازديد از جاذبه هاي گردشگري شهر كندوان به همراه دارد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]